Manifest Komitetu Obrony Demokracji

MANIFEST KOMITETU OBRONY DEMOKACJI

Manifest Komitetu Obrony DemokracjiDemokracja w Polsce jest zagrożona. Działania władzy, jej lekceważenie prawa oraz demokratycznego obyczaju zmuszają nas do wyrażenia stanowczego sprzeciwu. Nie chcemy Polski totalitarnej, zamkniętej dla myślących inaczej niż każe władza, nie chcemy Polski pełnej frustracji i żądzy rewanżu. Chcemy, żeby w Polsce było miejsce dla wszystkich Polaków, równych wobec prawa,z ich przekonaniami, opiniami, etyką i estetyką. Nie godzimy się na zawłaszczanie państwa, dzielenie Polaków na lepszych i gorszych, pogardę dla „innego”. Nie ma też naszej zgody na poglądy godzące w zasady demokracji i prawa człowieka.

Jesteśmy zdeterminowani otwarcie i zdecydowanie, pełnym głosem mówić o przyzwoitości, prawie i wzajemnym szacunku. Wyrażać swoje zdanie nie tylko w domu czy w Internecie, ale też na ulicach i placach naszych miast i wsi, jeżeli zajdzie potrzeba gromadząc się tam dla wyrażenia swoich opinii i żądań.

Zapraszamy do współdziałania wszystkich, dla których ważne są wartości demokratyczne, bez względu na poglądy polityczne i wyznanie. Nie zgadzamy się na łamanie Konstytucji i wprowadzanie, z nadużyciem mechanizmów demokracji, rządów autorytarnych. Są wśród nas ludzie różnych poglądów i orientacji politycznych od prawa do lewa, ludzie wierzący, agnostycy i ateiści. Łączy nas to, że jesteśmy ludźmi wolnymi i chcemy nadal mieszkać we własnym, demokratycznym kraju, w którym nikt nie będzie nam nakazywał jak mamy żyć i jakie wartości wyznawać.

Komitet Obrony Demokracji

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Manifest Komitetu Obrony Demokracji"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Znigniew
3 lat 2 miesięcy temu

Popieram treść manifestu.

janusz
3 lat 2 miesięcy temu

Witam
supeeeer gorace gratulacje tak by co sobote bylo dobrze
popieram

Marek
3 lat 2 miesięcy temu

Popieram treść Manifestu.W zupełności się z nim zgadzam.

Jacque
Jacque
3 lat 3 dni temu

Uwazaj gdy w Walentynki trzymasz dziewczyne za reke na Krakowskim Przedmiesciu. Wlasnie minister ludowy pis na tvp info ostrzegla ze narusza to powage rocznicy powstania Armii Krajowej obchodzonej rowniez 14 lutego.

wpDiscuz